تبلیغات
ختم حدیث شریف کساء جهت روا شدن حاجت
ختم حدیث شریف کساء جهت روا شدن حاجت
توسل به حدیث شریف کساء جهت برآورده شدن حاجات مادی و معنوی

اسلایدر

‏‏‏‏‏‏‏منبع: آموزشکده سوم، حسینیه حضرت امام حسین (علیه السلام)، حوزه معارف الهی.، جناب عمار أزدی (از اصحاب امام سوم علیه السلام)

عنوان واقعه: نجات یک زندگی در آستانه فروپاشی

شرح واقعه: خانم (س.ص) که از دانشجویان معتقده و متوسله به ساحت مقدس حضرت صاحب الامر (منه السلام) است، و در یکی از کلینیک های بهزیستی، مشاوره روانشناسی حقوقی داوریهای طلاق خدماتی را ارائه می دهند، ماجرا را اینگونه نقل می کنند:

‏مدتی بود که مورد مشاوره ای داشتم که در دادن راه حل به ایشان درمانده بودم. خانمی با اینکه کاملأ به زندگی و شوهوش عشق می ورزید، (بنا به اظهار خانم) از بس مورد سردی و بی تفاوتی قرار گرفته بود توان جسمی و روحی اش را از دست داده بود، توصیه های به صبر و مدارا مشکل را حل نکرده بود، و خواستن از او برای ادامه این راه و صبر باعث صدمات جدی به ایشان بود، در مقابل می دانستم جدایی نیز به نوعی دیگر باعث تخریب کلی روحی ایشان می شود.

‏وقتی با شوهر ایشان مشاوره داشتم حقیقت بر من آشکار شد و فهمیدم که ایشان (در فضای مشکل با همسرش) وابستگی به جایی دیگر پیدا کرده بودند، و این سبب سردی بیشتر بین او و همسرش گردیده بود، اما دیدم که شوهر از جدایی که ایجاد شده بود بسیار افسرده است، نه اینکه نخوا هد زندگی اش را نگه دارد، ولی مدیریت اپن وضع نیز از توانش بیرون شده بود.

‏اگر چه جلسات مشاوره در منع پیشرفت مشکل آنها مفید بود، اما حل نهایی آن بطوری که وضع را به گرمی و آرامی اولیه طرفین برگرداند، از دست و قدرت ما بیرون بود، و راهی پیدا نمی کردم. اما چون درهر دوی آنها ریشه های اعتقادی دیده می شد، که نشان می داد می توان به کمک آن این زندگی را نجات داد، امیدوار بودم.

‏یک روز که در مجالس دروس معارف الهی در مورد عظمت این حدیث نورانی صحبت شد، یکی از دانشجویان که آنجا حضور داشت، و از ماجرای این زوجین آگاه بود، به من پیشنهاد کرد که توسل به حدیث شریف کساء را به این خانواده توصیه کنم، و من همانجا نیت کردم که ایشان را به توسل جستن به حدیث شریف کساء (از طریق ختم چهل روز) راهنمایی کنم.

‏از آنجا که اضطراب آن خانم محور این مشکل بود، و کنترل و حل آن را مشکلتر می کرد، لذا انجام این ختم به روش مذکور را به آن خانم دادم، و او نیز قبول کرده و مشغول انجام آن شد.

‏هنوز این ختم به نیمه نرسیده بود که آن خانم با من تماس گرفت و خبر داد که: به آرامش و اطمینان خاصی رسیده است، و اینقدر دلش آرام شده که تصمیم گرفته توکل کند، ‏و همه چیز را به خداوند متعال بسپارد. در ادامه خبرهایی که می رسید نشان از پیدا شدن امید می داد، ‏تا آنجا که روزی خانم به دینم آمد. آثار آرامش و رضایت در صورتش هویدا بود. از تغییر عجیبی که در زندگی شان پیش آمده صحبت کرد. از اینکه با ارامش و پذیرش و همدلی وی چگونه شرهرش از افسردگی نجات پیدا کرده و زندگی شان خیلی بهتر از آنچه انتظار داشت شده، ‏ولی چیزی که او را شاد می کرد قدرت توکلی بود که پیدا کرده بود، ‏و جوابی که از توسل به حدث شریف کساء گرفته بود، ‏و از اینکه خداوند به برکت اولیای الهی (علیهم السلام) او را مورد رحمت و عنایت قرار داده بودند شکرگزار بود، ‏و من شکر گزارتر از او، به درگاه الهی سجده شکر کردم که خداوند چنین بابهایی را برای نجات انسانها باز گذاشه است ‏و هم اینکه به برکت هدایت مکتب وحی این مشاوره ام ماورای دانش و ذهنیتهای رایج نتیجه بسیار موفق داشت، ‏و سبب شد نه تنها یک زندگ در آستانه فروپاشی نجات پیدا کند بلکه این زوجین با رویکردی بهتر به زندگی ادامه دهند.

‏به امید رضایت خداوند و حضرات معصومین (علیهم السلام) از ما بندگان ‏درگاهشان و فرج و سلامتی امام زمان (منه السلام و إلیه التسلیم) و توفیق بندگی و خدمت گذاری در راهشان.

                                       و الحمدلله رب العالمین
برچسب ها: حدیث شریف کساء، حدیث قدسی کساء، حدیث کساء، حدیث کسا، ختم حدیث کساء، توسل به حدیث کساء، گرفتن حاجت، برآورده شدن حاجت، روا شدن حاجت، حاجت، توسل،
ارسال در تاریخ پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391 توسط master

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود آهنگ