تبلیغات
ختم حدیث شریف کساء جهت روا شدن حاجت
ختم حدیث شریف کساء جهت روا شدن حاجت
توسل به حدیث شریف کساء جهت برآورده شدن حاجات مادی و معنوی

اسلایدر

‏‏منبع: آموزشکده سوم، حسینیه حضرت امام حسین (علیه السلام)، حوزه معارف الهی: جناب هانی ابن عروه از اصحاب امام سوم علیه السلام

عنوان واقعه: دریافت و فهم معارف ناب اهل بیت (علیهم السلام) با توسل به حدیت قدسی کساء.

شرح واقعه: یکی از دانشجویان دروس معارف الهی خانم (م.ع)، توسل خود به حدیث شریف کساء را اینگونه نقل می کند:

‏علی رغم تلاش و علاقه ای که نسبت به تحصیل و کسب علوم و معارف الهی داشتم و به مکانهای زیادی مراجعه کرده بودم و یا حتی در آنها مدت زمانی حضور پیدا کرده بودم، ولی می دیدم آن برنامه ها جوابگوی نیازهایم نبود، آنچه از فضای حاکم کلاس های رایج دینی دیده و شنیده بودم، و رغبتی به ادامه آنها پیدا نکرده، و چون قلبا به آنها مطمئن نمی شدم فلذا ادامه نمی یافت، از طرفی علاقه ام به اصل موضوع فراگیری معارف الهی برقرار بود، اما از اینکه به مرکزی که جوابگوی نیازهایم باشد، و دلم را به آموخته هایش مطمئن سازد نمی یافتم ناراحت بودم.

‏تا اینکه بالأخره یک روز دوستی با من تماس گرفت و خبر از وجود مجالسی داد که برنامه آنها: آموزش محیح خوانی اذان و نماز و تلاوت قرآن و سایر معارف الهی است، و محور مجلس توسل با زیارت آل یاسین کامله می باشد، خیلی خوشحال و امیدوار شدم و با خودم گفتم إن شاء الله که این بار خداوند دعا و نمازهایم را مورد اجابت قرار داد.

‏در آن مجالس درسی به موقع و مرتب با شور و اشتیاق حاضر شدم با دقت تمام گوش می دادم حتی نکته برداری می کردم، اما بعد از گذشت یک ماه احساس کردم فقط می شنوم و می خوانم اما نمی توانم با حقیقت درسها ارتباط برقرار کنم، نتیجه آن چیزی که دلم می خواست و دوست داشتم (با حس و دریافت معنوی و معرفتی باشد) نبود.

‏در آن جلسات از منزلت و شرافت حدیث شریف کساء بسیار صحبت می شد، و من قبلا (بر اساس ذهنیت اشتباه خود) فکر می کردم که خواندن این حدیث فقط برای امور ظاهری و شفای بیماران و حوائج دنیوی است، اما هیچ گاه نمی دانستم که برای امور معنوی و معرفتی هم می شود به تلاوت این حدیث شریف متوسل شد.

‏با آگاهی از این موضوع برای رسیدن به ارتباط قلبی با این آموزشها متوسل شدم، یک روز ظهر پس از خواندن نماز ظهر برای این حاجتم نیت کردم و به پنج نور مقدس آل عباء و مولا صاحب الأمر (منه السلام) متوسل شدم.

‏از روزی که متوسل شده بودم احساس خاصی در دلم به وجود آمد، چهار روز مانده بود تا موعد درس بعدی شروع شود. قبل از شرکت در درس از روی تقریرهایم مطالعه ای کردم تا با آمادگی بهتری در درس حاضر شوم. روز آن مجلس فرا رسید، و وقتی خواستم بروم دوباره خیلی دعا کردم که خدایا معرفت و درک و یادگیری مطالب این دروس و علمی که همیشه آرزویش را داشتم به من عطا کن و به مجلس درس رفتم.

‏آنجا سعی می کردم با دقت به مطالب گوش کنم و یاد بگیرم. وقتی پایان درس شد و برگشتم، کتاب و وسایلم را داشتم می گذاشتم یکباره احساس ارتباط عمیق و عجیبی به من دست داد، انس و آشنایی و ارتباط عمیقی با کل کتابها و مطالبی که تا آن روز فرا گرفته بودم در من به وجود آمده بود.

‏خلاصه یک دفعه به خودم آمدم و متوجه شدم آثار حدیث شریف کساء (با نیتی که کردم و خواندم) حاصل شده است که این حس در من ایجاد شده است. پس از آن کم کم احساس کردم که دریچه ای از نور و معرفت به رویم گشوده شد و دریافت و فهم بهتری نسبت به کلام وحی و کلام خازنان وحی (علیهم السلام) برایم بوجود آمد، و به کل حالم با قبل فرق کرد، بطوریکه دیدم تمام سلولهای بدنم در حال حمد و ستایش و ارادت و بندگی نسبت به حضرات مقدسه معصومین علیهم السلام است، شاید نتوانم به طور کامل احساسم را بر زبان بیاورم، ولی این تغییر بزرگ برای بنده بسیار محسوس و مشهود بود.

نکته مهم این بود که این اثر بدون اینکه کسی نسبت به آن تلاش یا دخالتی بکند حاصل شده بود، اصلا کسی از حال و اندرون من مطلع نبود، بلکه رفتار من رفتار یک شخص فعال و جدی بود.

‏از موفق شدن این توسل خیلی خوشحال شدم و خدا را با شادی تمام شکر کردم، و شاید قابل باور نباشد که من چه احساس عجیبی داشتم، با تمام وجود دلم می خواست احساسم را فریاد کنم.

‏خیلی خیلی خوشحالم و احساس می کنم از همه نظر به لطف خدای منان و عنایت ائمه معصومین علیهم السلام و برکت این درسها از لحاظ معرفتی بسیار پیشرفت داشته ام. و الآن (خدا را شکر) همیشه سعی می کنم به موقع سر درسهای معارف الهی حاضر شوم و آنرا بر کارهای دیگرم ترجیح می دهم. با اینکه قبلا هم همیشه در مسیر توسل و نذر و نیاز و عرض حاجت به ائمه معصومین علیهم السلام و دعا و نیایش بودم، اما امروزه توسلاتم خیلی فرق می کند شاید نتوانم احساسم را به جمله در آورم و انتقال دهم اما اشخاصی که به این ارتباط با حقایق معارف الهی رسیده اند و تجربه این گونه معجزات را دارند کاملأ می توانند احساس مرا درک کنند.

‏برکات حاصله از این توسل، زمینه ای شد که بتوانم درک و یادگیری بیشتر و بهتری از دروس معارف الهی داشته باشم، و ارتباطم با حقیقت این معرفت برقرار شده، و بسیار نسبت به گذشته فرق کرده ام، الحمدلله رب العالمین.

‏در پایان آرزوی فرج مولا و اربابمان حضرت صاحب الامر (منه السلام) و سپاس و حمد ایزد منان را دارم و امیدوارم همه کسانی که طالب و خواستار علوم و معارف الهی هستند، این گونه توفیقات و برکات شامل حالشان بشود، و این عنایتی هم که شامل حال بنده شد، ماندگار، استوار، ‏و روز افزون باشد.    

                                       و الحمدلله رب العالمین
برچسب ها: حدیث شریف کساء، حدیث قدسی کساء، حدیث کساء، حدیث کسا، ختم حدیث کساء، توسل به حدیث کساء، گرفتن حاجت، برآورده شدن حاجت، روا شدن حاجت، حاجت، توسل،
ارسال در تاریخ دوشنبه 1 خرداد 1391 توسط master

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود آهنگ